Люди протестують проти плати за транспортування газу.

З січня 2020 року українці почали отримувати платіжки за газ, в яких тепер передбачена нова схема оплати - окремо за спожитий газ і абонплата за його транспортування. Це викликало невдоволення в українців.

 4 лютого до кабінету голови районної ради Івана НАНКИ завітали голови кооперативів по будівництву розподільчих газопроводів. Метою візиту було привернути увагу місцевої влади до рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яким передбачається введення окремої плати за доставку газу.

“Вимагаємо негайно скасувати постанову НКРЕКП про так звану “абонплату за транспортування газу” як таку, що є грабіжницькою і здирницькою. Ми самі, за свій рахунок прокладали до 200 кілометрів газопроводів у свої села, будинки.  Заплатили десятки тисяч гривень за ці підключення. Згадане рішення – це нахабний і цинічний грабунок народу”, – в своєму зверненні говорили обурені жителі.

Присутні вимагали винести питання на розгляд депутатів і направити їхнє звернення до Кабінету Міністрів України, до Сумської обласної державної адміністрації, в АТ «Сумигаз» та до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

В свою чергу голова ради та присутні в ході обговорення  дійшли згоди, що необхідно обговорити дане питання з депутатським корпусом районної ради та направити відповідні звернення, щодо ситуації яка склалася з нарахування плати за транспортування / доставку газу до помешкань населення району, так як дійсно в свій час рішеннями виконкомів сільських та селищних рад  газотранспортну систему, яка будувалася в багатьох населених пунктах за рахунок кооперативів, що були створені місцевими жителями та передані до Роменського УЄГГ на баланс,  а не у власність. На сьогоднішній день не зрозуміло,  як нараховується плата і хто є власником даних мереж. Тому на чергову сесію районної ради дане звернення обов’язково буде винесено для обговорення з депутатським корпусом для прийняття відповідного рішення.